geneza-powstania-1
geneza powstania 2

Nasza fundacja  tak naprawdę powinna powstać już kilka lat temu….

 W dniu 6 lipca 2012 roku podjęliśmy w końcu decyzję o założeniu Fundacji.

Tym samym spełniliśmy jedno ze swoich marzeń o stworzeniu organizacji, która będzie mogła w przyszłości  pomagać  innym

 Pomysł na własną Fundację tak naprawdę narodził się nam jakiś czas temu, dzięki propozycji   śp. Bogdana Krauze. Bogdan zaproponował nam   uczestnictwo w obozie Fundacji Ducha z Torunia. Mimo, że z Fundacją Ducha jesteśmy emocjonalnie związani i myślimy o współpracy do końca świata, to współpraca – z uwagi na dzielące nas kilometry – ogranicza się do obozów letnich.

 Mamy nadzieje,  że dzięki naszej nowej Fundacji będziemy nie tylko  jeszcze lepiej wspierać  przyjaciół z Torunia, ale także na co dzień, w Warszawie , będziemy mieć grono ludzi, z którymi wspólnie   będziemy wspierali potrzeujących tutaj, na miejscu.

Ogromą radość już na wstępie sprawiło nam dużo naszych dotychczasowych współpracowników, deklarując wsparcie i udział w naszym nowym projekcie.  Bardzo za to dziękujemy.

Zatem wystartowaliśmy… i co więcej, na dobry początek, „ na szczęcie” otrzymaliśmy  nowego członka rodziny  – szczeniaka  Siberian Husky  z hodowli  „SONGO Mirosław Dubiel” 

 Pies w przyszłości po przejściu cyklu szkoleniowego i zdaniu egzaminów być może będzie pracował z ludźmi w naszej Fundacji.

 My od dziś rozpoczynamy długą drogę w kierunku pomocy, ratownictwa i edukacji!  

365321240_664550229044151_6269066712900902811_n

Od czasu powstania naszej Fundacji prowadziliśmy działania szkoleniowe, rehabilitacyjne, zabezpieczenia i transporty medyczne.  Coraz częściej przypadkowe, realne działania ratownicze zaczęły nas dotyczyć.

Dlatego rozpoczęliśmy starania, aby włączyć wydzieloną część ratowników i pielęgniarek Fundacji w poczet „Jednostek Współpracujących z Systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne” . I tak w 2015 roku powstał pomysł na Grupę Poszukiwawczo – Ratowniczą ANIKAR. Od pomysłu do realizacji droga nie zawsze jest krótka. Zbieraliśmy sprzęt i wyposażenie oraz co najważniejsze dodatkowych ludzi.

Do ekipy dołączył Aleksander Lipowski i wspólnie z Prezesem Michałem Lipowskim (zbieżność nazwisk przypadkowa) dopracowaliśmy dokumentację.

Nasze starania zakończyły się sukcesem, w  dniu 12 października 2016 roku otrzymaliśmy decyzję Wojewody Mazowieckiego nr  7/2016 o wpisaniu naszej GPR do „Systemu” .

Pierwszym naczelnikiem GPR Anikar został Aleksander Lipowski, pasjonat ratownictwa i motocykli.